У Страсбурзі офіційно стартувала літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Представники української делегації будуть звертатися до колег, щоб їхні парламенти ратифіковували угоду щодо компенсаційного механізму, а також намагалися залучати якомога більше країн до роботи спецтрибуналу щодо злочину агресії рф.
Про це розповіла членкиня фракції «Слуга Народу», заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Фактично це перша сесія після запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України. Тож у своїх виступах ми будемо звертатися до колег, щоб їхні парламенти ратифіковували угоду щодо компенсаційного механізму, а також залучали інші країни, не тільки з Ради Європи, до роботи спецтрибуналу. Незмінним пріоритетом для української делегації залишається просування нашого порядку денного та збереження уваги Ради Європи до відповідальності росії за злочин агресії», - зазначила політикиня.
Вона додала, що цього тижня готуються до голосування дві резолюції авторства українських депутаток.
«Перша – це моя резолюція, яку я готувала в Комітеті рівності та недискримінації. Вона стосується протидії гендерним стереотипам у медіа. Документ містить конкретні рекомендації для держав-членів Ради Європи щодо боротьби із сексизмом, забезпечення рівного представництва жінок і чоловіків у медійному просторі та створення безпечніших умов для роботи жінок у сфері журналістики й медіа. Друга резолюція колеги Лариси Білозір стосовно забезпечення продовольчої безпеки в умовах криз і ролі України», - поінформувала народна депутатка.
Також, за її словами, під час сесії ПАРЄ заплановано додаткові слухання за участі українських ветеранів та культурний івент.